Privilegija za kupus i lubenice

Odbornici Skupštine opštine Žitište menjali su na nedavnom zasedanju odluku o određivanju lokacija za prodaju robe van poslovnog prostora na teritoriji opštine.

Kako se navodi u obrazloženju, izmene o kojima su se pozitivno izjasnili odbornici usledile su na inicijativu Mesne zajednice Torda. Rukovodstvo sela je tražilo izmene odluke zbog povećanog prometa robe na već određenoj lokaciji za prodaju van poslovnog prostora.

Prema ovoj odluci, prodaja robe iz vozila može se obavljati na striktno određenim lokacijama po selima. Ovakav način prodaje u Žitištu je dozvoljen na prostoru ispred platoa kod tržnog centra u ulici Đure Jakšića bb. U Ravnom Topolovcu prodaja robe iz vozila moguća je na prostoru ispred Doma kulture, a u Torku na uglu Trga slobode i ulice Svetozara Markovića.

U Novom Itebeju prodaja van poslovnog prostora dozvoljena je u dvorištu pored postavljenih tezgi (Maršala Tita 59). U Srpskom Itebeju reč je o prostoru gde su i tezge (Trg slobode bb), a u Međi ispred prodajnih mesta (JNA bb). Prodaja robe iz vozila u Hetinu dozvoljena je na prostoru ispred prodajnih mesta, u Omladinskoj bb, a u Banatskom Dvoru na raspolaganju je prostor ispred Doma kulture.

U Česteregu za ovu vrstu prodaje određen je prostor ispred prodajnih mesta (Maršala Tita 46-48), u Banatskom Karađorđevu ispred mesne zajednice i Doma kulture (prošireni deo puta), a u Tordi prostor ispred zgrade mesne zajednice.

Na spisku robe koja se može prodavati iz vozila su kupus, lubenice i drugo voće i povrće u većim količinama, u sezoni karakterističnoj za određenu namirnicu, zatim ogrevno drvo, kao i proizvodi zanatlija (drvena galanterija – delovi nameštaja), koji se koriste isključivo u domaćinstvu.

Izvor: Dnevnik

Foto: Pixabay

razvojnifv.png

RAZNO

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se

Strateški proizvod traži strateške poteze

OBLAČINSKA VIŠNJA NAŠA IZVOZNA UZDANICA Oblačinska višnja je strateški poljoprivredni proizvod i privredno veoma značajna za našu zemlju. Poslednjih godina

Tatlije – jednostavne, a mirišu na bakin zagrljaj

U vremena kada je jelo više zavisilo od umešnosti domaćice nego od sastojaka (jer mnogo  toga nije ni bilo), kolači

Sve što treba da znate o uzgoju salate: temperatura, đubrenje i najbolji predusevi

Salata je biljka dugog dana, ne zahteva veliku toplotu. Klija pri minimalnoj temperaturi od 2-3 ºS, a optimalna je 18