Veliki potencijal u poljoprivredi


Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić ocenila je u razgovoru sa ministrom poljoprivrede Rusije Dmitrijem Nikolajevičem Patruševim da postoji veliki potencijal za dalji razvoj trgovinskih odnosa i partnerstva u oblasti poljoprivrede, pre svega zahvaljujući dobrim međudržavnim odnosima, međusobnoj podršci i kontinuitetu u političkom dijalogu.
Dodatni podsticaj, istakla je predsednica Vlade, predstavlja i stupanje na snagu Sporazuma o slobodnoj trgovini sa Evroazijskom ekonomskom unijom u julu ove godine, koji će, kako je objasnila, omogućiti i veći plasman srpskih proizvoda, ne samo na ruskom tržištu, već i šire, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima.
Zahvaljujući zalaganju srpsko-ruske Radne grupe za poljoprivredu u okviru Mešovitog komiteta za trgovinu, ekonomsku i naučno-tehničku saradnju, uvećana je robna razmena i održan nivo saradnje i usled epidemiološke krize, ocenila je premijerka.
Patrušev je pozitivno ocenio saradnju dve države u oblasti poljoprivrede i istakao da je održavanje poljoprivrednih sajmova, kao što je nedavno održani Agroindustrijski forum Srbija-Rusija u Beogradu, prilika za razmenu iskustava i povezivanje srpskih i ruskih kompanija i proizvođača i povećanje trgovinske razmene u oblasti poljoprivrede.
On je naveo da je ruska strana zainteresovana i za zajedničke investicije u poljoprivredne proizvode kako bi se olakšao izvoz na tržišta sa kojima dve države imaju potpisane sporazume o slobodnoj trgovini.
Na sastanku, na kojem su učestvovali ministar poljoprivrede Branislav Nedimović i ministar bez portfelja zadužen za inovacije i tehnološki razvoj Nenad Popović, bilo je reči i o saradnji u oblasti digitalizacije i primene novih tehnologija u oblasti poljoprivrede.
Istaknuto je da je Srbija tržište sa velikim potencijalom za investitore koji žele da ulažu u poljoprivredu.
Premijerka Brnabić zahvalila je na čvrstoj i doslednoj podršci Rusije teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije i dijalogu Beograda i Prištine u pronalaženju kompromisnog rešenja, kao i kontinuiranoj podršci u međunarodnim institucijama.
Izrazila je uverenje da će zahvaljujući zalaganju i istrajnosti obe strane, saradnja Srbije i Rusije u budućem periodu napredovati brže, ne samo u oblasti poljoprivrede, već i drugim važnim oblastima za obe države.

Izvor: Tanjug

Foto: Vlada Srbije

razvojnifv.png

RAZNO

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti

Poslednja Novosadska cvetna pijaca

Poslednja Novosadska cvetna pijaca ovog proleća održaće se 22. i 23. maja. Na jednom mestu možete kupiti omiljene biljke za

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored