Informacije s terena bitne za unapređenje poljoprivrede

Pokrajinski sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Čedomir Božić posetio je Suboticu, gde je razgovarao sa načelnikom Severnobačkog upravnog okruga Bojanom Šoralovim.

Nakon sastanka, resorni sekretar je obišao i jedan od najvećih rasadnika u Vojvodini i razgovarao sa predstavnicima „Pokreta gorana Subotice”. Božić je tom prilikom istakao značaj subvencija za unapređenje razvoja poljoprivrede i ukazao na to koliko je bitna povratna informacija sa terena.

„Ovo je odlična prilika da se upoznam sa konkretnim problemima, kao i sa sugestijama koje se odnose na dalji razvoj i unapređenje poljoprivrede u Vojvodini. Potrebe samih poljoprivrednika su pravi pokazatelj na osnovu kojeg treba kreirati konkurse, a do takvih informacija jedino možemo doći obilaskom poljoprivrednika. Osim na njih, naše mere su usmerene i na lokalne samouprave, kao i na udruženja čija je delatnost poljoprivreda. U razgovoru sa načelnikom Šoralovim dobio sam i informaciju da treba rekultivisati određene površine u ovom okrugu, što će svakako biti naš zajednički zadatak. Kada je u pitanju rasadnik kojim rukovodi „Pokret gorana Subotice“, mogu reći da on predstavlja primer dobrog rada“, naglasio je Božić.

Pokrajinski sekretarijat je, kako je naveo, u protekle četiri godine izdvojio ukupno 1,32 miliona dinara za „Pokret gorana Subotice“, a ove godine je iz budžetskog fonda za šume opredelio iznos od 326.000 dinara.

Foto: Pokrajinska vlada

razvojnifv.png

RAZNO

Domaći dugi

Među jesenjim sortama praziluka koje su otpornije na hladno vreme, kod nas se najčešće može naći domaći dugi praziluk. Ovo

Blagoja Dimitrijević uzgaja najbolje zečeve u svom kraju

U kavezima punim rasnih zečeva Blagoja Dimitrijevića iz sela Rakovac, kod Bujanovca, je uvek sve pod konac. Otuda su legla

Roditis – i vino i hrana

DAH GRČKE U VINARIJI BREG „Breg“, jedna od najmlađih, ako ne i najmlađa vinarija u Srbiji, kojoj se može samo

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti