Srpske Čuvarkuće nude zdrave džemove, sireve

Više od 700 poljoprivredno-prehrambenih proizvoda dobilo je u proteklih godinu i po dana prestižnu oznaku domaćeg porekla i vrhunskog kvaliteta Čuvarkuća, koja se dodeljuje u okviru projekta „Stvarano u Srbiji“.

U organizaciji Privredne komore Srbije, na 15. Sajmu etno hrane i pića u Beogradu, predstavili su se mali proizvođači dobitnici žiga Čuvarkuća, čiji proizvodi zadovoljavaju najstrože propise. Posetioci su na štandu PKS „Čuvarkuća“ imali priliku da se uvere u kvalitet domaćih namirnica, mleka, sireva, jogurta i pavlake, meda, piva i rakije, sokova i džemova, kolača, i ostalih proizvoda napravljenih isključivo od sirovina iz naše zemlje.

Aleksandar Bogunović, sekretar Udruženja za biljnu proizvodnju i prehrambenu industriju PKS, pozvao je sve proizvođače čiji su proizvodi napravljeni u Srbiji od domaćih sirovina, da apliciraju za žig Čuvarkuća putem sajta PKS.

„Obzirom da je Srbija zemlja zdrave hrane, a proizvodimo je više od svojih potreba, PKS će u narednom periodu promovisati Čuvarkuće u inostranstvu kako bi se proizvodi stvoreni u našoj zemlji pozicionirali na međunarodnim tržištima“, rekao je Bogunović.

Nenad Budimović, sekretar Udruženja za stočarstvo i preradu stočarskih proizvoda PKS, izjavio je da pored sirovine koja mora da bude domaćeg porekla, ceo proces proizvodnje, takođe, mora da bude u Srbiji.

„Čuvarkuća daje dodatni vetar u leđa malim proizvođačima da budu vidljiviji na tržištu“, poručio je Budimović i naveo da 75 odsto vrednosti koja se utroši za jedan proizvod, poput proizvodnje sirovina, plata, poreza, ostaje u Srbiji čime se jača domaća ekonomija.

Na štandu PKS “Čuvarkuća“ predstavile su se kompanije “Bibli“, „Cmana – Krnjevo, ogranak Medino“, „Dolovac Organik i tradicija“,“Savićević rakija“,“Hoff“, „Podrum Lukić“, „Srpska kuća piva“, „Planinsko blago“, „Sil 3“ i „Hipberry and Honey immuniser“.

Foto: Privredna komora Srbije/Screenshot

razvojnifv.png

RAZNO

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti

Poslednja Novosadska cvetna pijaca

Poslednja Novosadska cvetna pijaca ovog proleća održaće se 22. i 23. maja. Na jednom mestu možete kupiti omiljene biljke za

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive baziran je na iskustvima sa trešnjama uz određeno prilagođavanje ovoj vrsti. Rezidba je pojednostavljena i