Regata vojvođanskim vodama za tri dana

Međunarodna regata „Vode Vojvodine“, 12. po redu, održaće se ove godine od 24. juna do 3. jula, na kanalu Dunav-Tisa-Dunav, a prijave za učešće u ovoj plovidbenoj avanturi otvorene su do 20. maja.

Regata, kao i svake godine, okuplja ljubitelje rekreativne plovidbe, koji će za deset dana preći maršrutu od 300 kilometara na vojvođanskim vodama, na potezu: Novi Sad-Bački Petrovac-Ruski Krstur-Srpski Miletić-Sombor-Bezdan-Apatin-Bogojevo-Bačka Palanka.

Regata je otvorena za sve koji su željni avanture sa društvom, a neophodno je posedovanje registrovanog plovnog vozila i važeće plovidbene dozvole. Učešće u regati je besplatno za sve.

Međunarodni dan Dunava, 29. jun, biće obeležen ekološkom akcijom i manifestacijom, a sama regata ove godine po prvi put ima za cilj, osim promocije nautičkih potencijala Vojvodine i nautičkog turizma, podizanje svesti o ekologiji i očuvanju prirode.

Ovogodišnja tema regate je ekološke prirode i nosi slogan „Čista voda, čista ljubav“. Osim ekološke akcije, gde će regatasi u saradnji sa svim lokalnim samoupravama koje obilaze, odvajati otpad za reciklažu, regata ima i humanitarni karakter.

JVP „Vode Vojvodine“ će u saradnji sa Udruženjem „Čepom do osmeha“ od sredstava prikupljenih od reciklaže i sopstvenih sredstava kupiti terapeutski tricikl za osmogodišnju Doroteu Peić iz Valjeva i kolica za dečaka od 17 godina Mihajla Papa iz Novog Sada.

U sklopu manifestacije u Somboru će se na trgu Svetog Đorđa održati koncert Abba real tribute benda u ponedeljak 27. jula u 19.30 časova.

Foto: JVP „Vode Vojvodine“

razvojnifv.png

RAZNO

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti

Poslednja Novosadska cvetna pijaca

Poslednja Novosadska cvetna pijaca ovog proleća održaće se 22. i 23. maja. Na jednom mestu možete kupiti omiljene biljke za

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive baziran je na iskustvima sa trešnjama uz određeno prilagođavanje ovoj vrsti. Rezidba je pojednostavljena i

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte