U Nemačkoj na odstrelu 11.000 koka zbog ptičjeg gripa

Oko 110.000 koka nosilja biće ubijeno zbog izbijanja ptičjeg gripa tipa H5N8 na jednoj farmi u severnoj Nemačkoj, saopštili su nadležni organi.

Zaraza je potvrđena na farmi za proizvodnju jaja u Langvegeu u okrugu Fehta u severnoj državi Donja Saksonija, saopštile su vlasti okruga Fehta, prenosi Rojters.

Fehta je glavni region za proizvodnju živine. Oko farme na kojoj je utrvđena zaraza uvedena je zona izolacije u prečniku od tri kilometra, plus zona osmatranja u radijusu od deset kilometara, navodi se u saopštenju. Na tom području se nalaze 352 živinarske farme.

Širenje ptičjeg gripa u svetu zabrinjava vlade i živinarsku industriju jer taj visoko zarazan virus pustoši jata, dovodi do mera trgovinskih restrikcija i do rizika od prenošenja na ljude, mada se smatra da je rizik od oboljevanja ljudi nizak.

Francusko Ministarstvo poljoprivrede je u junu širom zemlje ukinulo ograničenja za živinarske farme koja se odnose na ptičji grip, navodeći kao razlog prestanak epidemije nakon što je najgora kriza te bolesti ikada dovela do odstrela 16 miliona komada živine.

Izvor: Tanjug

Foto: Pixabay

razvojnifv.png

RAZNO

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti

Poslednja Novosadska cvetna pijaca

Poslednja Novosadska cvetna pijaca ovog proleća održaće se 22. i 23. maja. Na jednom mestu možete kupiti omiljene biljke za

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored