Bečej u avgustu ponovo domaćin konjičkih trka

Tradicionalno početkom avgusta u Bečeju se održavanju konjičke trke, zahvaljujući Konjičkom klubu „Potisje“ koje ovaj događaj organizuje sa ciljem da okupi ljubitelje ovih plemenitih životinja i konjičkog sporta.

Tradicionalan trkački dan biće održan 6. avgusta, a u planu je održavanje šest kasačkih trka na kojima će nastupiti grla i takmičari širom naše zemlje.

Ovih dana kreću pripreme trkačke staze na hipodromu kod radarske stanice. Grla će se takmičiti na 2.000 metara uz auto start. Ukupan nagradni fond za sve trke iznosi 370.000 dinara.

„U tih šest kasačkih trka uvek bude obuhvaćeno od 50 do 60 grla. Prošle godine smo morali da ubacimo jednu trku više jer je bilo više prijavljenih grla, a nismo želeli da nekog odbijemo. Dolaze nam učesnici iz cele Srbije, od Niša pa do Subotice, iz Despotova, Vršca, Srbobrana. Posetioci će moći da uživaju u kvalitetnim trkama, potrudićemo se da stažu što više sredimo. Uredićemo i prostor za gledalište, kako bi publika sa uživanjem mogla da prati naš program. Nadamo se da će nas poslužiti vreme i očekujemo jedan lep sportski dan“, kazao je Sava Vojnović, predsednik Konjičkog kluba „Potisje“ Bečej.

U planu je da KK „Potisje“ na stazi predstavlja pet grla, a među onima koji će sigurno nastupiti i debitovati je i Bečejka Jovana Hosović.

„Ona je početnik i mislim da je jedina devojčica od 17 godina u Srbiji koja se takmiči u ovom sportu. Ona će sada prvi put nastupiti i startovati u ovoj trci. Mada, njena kobila ima ždrebe i zato će rezultati zavisiti od toga kako je uspela da je pripremi. Nadam se da će publika doći u što većem broju, jer Bečej neguje tradiciju konjičkog sporta i uvek se okupi veliki broj ljudi“, pojašnjava Vojnović.

Organizatori pripremaju bogate propratne sadržaje za sve posetioce. Za najmlađe će biti u ponudi jahanje ponija, dvorac na naduvavanje, hvatanje zeca i druženje sa domaćim životinjama, dok će oni malo stariji moći da uživaju u vožnji takozvanim trening vozilom koje podseća na fijaker. Takođe, biraće se dama sa najlepšim šeširom. Na prodajnim štandovima naći će se osveženje, pljeskavice i ovčiji gulaš.

Ulaznice za trkački dan staju 200 dinara, a trke počinju u 16 časova.

Zorana Ljubojev

razvojnifv.png

RAZNO

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se

Strateški proizvod traži strateške poteze

OBLAČINSKA VIŠNJA NAŠA IZVOZNA UZDANICA Oblačinska višnja je strateški poljoprivredni proizvod i privredno veoma značajna za našu zemlju. Poslednjih godina

Tatlije – jednostavne, a mirišu na bakin zagrljaj

U vremena kada je jelo više zavisilo od umešnosti domaćice nego od sastojaka (jer mnogo  toga nije ni bilo), kolači

Sve što treba da znate o uzgoju salate: temperatura, đubrenje i najbolji predusevi

Salata je biljka dugog dana, ne zahteva veliku toplotu. Klija pri minimalnoj temperaturi od 2-3 ºS, a optimalna je 18