Februar je idealan za sejanje paradajza, patlidžana i paprike za rasad

Vreme u februaru je nepredvidivo, ali postoji povrće koje se može posejati u plasteniku, pokrivenoj leji ili na toploj prozorskoj dasci kako bi se pokrenuo proces rasta. Tako se mogu posejati paradajz, paprika, krastavac i patlidžan za rasad. U ovom mesecu, ali u saksije koje ćete složiti u plastenik ili leju, može da se poseje boranija. Mlade biljke će biti spremne za rasađivanje na stalno mesto za 4 do 6 nedelja. Ako vam je to komplikovano, sačekajte kraj marta pa je posejte direktno u baštu, pod uslovom da ste obezbedili agrotekstil da biljke zaštitite od niskih temperatura. Ukoliko ste naučili da pravite baštovanska zvona, možete boraniju posejati u njih, direktno u baštu, i to već krajem februara.

U mali, hobistički plastenik možete da posejete paradajz, patlidžan i papriku za rasad ili proizvodnju u većoj bašti pod krovom ili da ga rasadite krajem aprila-početkom maja na otvoreno.

Na otvorenom u ovom mesecu mogu da se seju rotkvice, ali biraju se kratke leje, da bi se, u slučaju da zazimi, mogle pokriti agrotekstilom. One se obično seju sukcesivo, svakih nekoliko dana po lejica. Sade se i lukovi, seju spanać, grašak, šargarepa, peršun, sade čičoka, ren, crni i beli koren.

Piše: Svetlana Mujanović

Pred vama je svih 20 džepnih knjiga iz serijala „Moj voćnjak“, „Moj povrtnjak“, „Moj vinograd“ i „Moje cveće“. Knjige u formatu 16x12cm u punom koloru na 64 strane, lake za korišćenje i uvek pri ruci.

Moj voćnjak će vas upoznati kako da krenete i počnete da formirate svoj zasad, pripremite zemljište, odaberete voćnu vrstu.

Tu su i Jabuka, Višnja, Trešnja, Kruška, Borovnica, Jagoda, Malina, Leska, Šljiva, Kajsija, Ruža, Paradajz, Paprika, Krompir, Krastavac, Grašak, Pasulj, Lukovi i Vinograd.

razvojnifv.png

RAZNO

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti

Poslednja Novosadska cvetna pijaca

Poslednja Novosadska cvetna pijaca ovog proleća održaće se 22. i 23. maja. Na jednom mestu možete kupiti omiljene biljke za

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive baziran je na iskustvima sa trešnjama uz određeno prilagođavanje ovoj vrsti. Rezidba je pojednostavljena i