Očekuje nas manji rod kupusa

Povrtari su nedavno rasadili futoški kupus, a već sada je izvesno da će ga, zbog ekstremnih suša i manjka vode, na jesen biti manje nego predhodnih godina.

Već danima svoja dva hektara pod tek rasađenim kupusom od suše navodnjavanjem brani i Miroljub Janković iz Futoga. Kao energent koristi preskupi dizel.

Janković kaže da su proizvođači futoškog kupusa u odnosu na lane prepolovili proizvodnju i da bi kupci o tome na vreme trebalo da povedu računa.

Da jedna nevolja ne ide sama, govori i činjenica da su mlade, sočne tek rasađene biljke na meti insekata, pre svega buvača i bele leptiraste vaši, pa bi i o tome povrtari trebalo da povedu računa.

Izvor: RTV

Foto: Pixabay

razvojnifv.png

RAZNO

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive

Višeosovinski uzgojni oblik kod šljive baziran je na iskustvima sa trešnjama uz određeno prilagođavanje ovoj vrsti. Rezidba je pojednostavljena i

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se