PKS: Umesto zabrane, kvote za izvoz pšenice

Privredna komora Srbije (PKS) saopštila je da će Vladi Srbije predložiti da umesto potpunog ograničenja izvoza pšenice, kukuruza, brašna i ulja, uvede kvote kao rešenje koje će više koristiti privredi, farmerima i državi.

Predlog se odnosi na uvođenje sistema mesečnih kvota i poštovanje već postojećih ugovora sa inokupcima čime se ne bi ugrozio potreban izvoz u većoj meri.

Takođe, uvođenjem kvota održala bi se pozicija domaćih proizvođača na evropskom i tržištu regiona, navedeno je u saopštenju.

PKS poručuje da je snabdevenost tržišta osnovnim životnim namirnicama stabilna, kao i da proizvođači imaju dovoljne količine da obezbede potrebe, te da se ne očekuju nestašice.

Izvor: Tanjug

Foto: Pixabay

razvojnifv.png

RAZNO

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se

Strateški proizvod traži strateške poteze

OBLAČINSKA VIŠNJA NAŠA IZVOZNA UZDANICA Oblačinska višnja je strateški poljoprivredni proizvod i privredno veoma značajna za našu zemlju. Poslednjih godina

Tatlije – jednostavne, a mirišu na bakin zagrljaj

U vremena kada je jelo više zavisilo od umešnosti domaćice nego od sastojaka (jer mnogo  toga nije ni bilo), kolači

Sve što treba da znate o uzgoju salate: temperatura, đubrenje i najbolji predusevi

Salata je biljka dugog dana, ne zahteva veliku toplotu. Klija pri minimalnoj temperaturi od 2-3 ºS, a optimalna je 18