Počinje projekat primene AI u poljoprivredi

Građevinski fakultet Beograd raspisao je javnu nabavku usluga uzrokovanja zemljišta i anketiranje poljoprivrednika za Ceres projekat.

Predmet nabavke je prikupljanje podataka o poljoprivrednoj proizvodnji za potrebe naučnoistraživačkog projekta „EO-based information for smarter agriculture and carbon farming“ (CERES), finansiranog u okviru Programa za razvoj projekata iz oblasti veštačke inteligencije Fonda za nauku Republike Srbije.

Kako je navedeno, uspešna implementacija projekta zavisi od mogućnosti korišćenja dovoljno obimnog seta in situ podataka koji su esencijalni za treniranje modela mašinskog učenja i kasniju validaciju modela i proizvoda.

Od izabranog ponuđača se očekuje da za zemljišta na kojem se gaje ratarske kulture u Srbiji, pruži podatke o prinosu po parceli po poljoprivrednim kulturama (pšenica, kukuruz, soja, suncokret, ječam) od 2016. godine nadalje, a minimum 3,000 parcela, kao i podatke o aktivnostima na obradi zemljišta (plitko i duboko oranje), u istom periodu.

Podatke je potrebno dostaviti najkasnije do 1. jula.

Tender ističe 20. maja

razvojnifv.png

RAZNO

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti

Poslednja Novosadska cvetna pijaca

Poslednja Novosadska cvetna pijaca ovog proleća održaće se 22. i 23. maja. Na jednom mestu možete kupiti omiljene biljke za

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored