Premija za mleko za treći kvartal ostaje 10 dinara

Premija za mleko za treći kvartal ove godine ostaje 10 dinara za litar, a o iznosu premije za sledeću godinu razgovaraće se u toku januara, rekao je predsednik Inicijative za opstanak poljoprivrednika Vukašin Baćina nakon sastanka u Ministarstvu poljoprivrede.

On je kazao da je reč o prvom sastanku sa novom ministarkom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Jelenom Tanasković i da je prihvaćeno nekoliko zahteva.

– Izneli smo neke naše probleme i zahteve, a ministarka je to prihvatila. Dosta stvari smo dogovorili, a nešto je ostalo da dogovaramo u nekom narednom periodu – rekao je Baćina.

On je rekao da su prihvaćeni zahtevi za kontrolu uvoza svinjskog mesa.

– Što se tiče stočarstva dogovorili smo da se kontroliše uvoz svinjskog mesa kako ne bi doveli u probleme ni naše potrošače ni naše proizvođače, a ni naše klaničare – ističe Baćina.

Ministarka je obećala, navodi Baćina, da će do kraja godine biti isplaćeni podsticaji za mehanizaciju.

– Ministarka je čvrsto obećala da će do 31. decembra biti sve isplaćeno kao što sam rekao za krave muzare, za sistem krava – tele, kao i za mehanizaciju, ali i za suncokret, doplata od sedam dinara po kilogramu – rekao je Baćina.

Što se tiče isteka zabrane za izvoz mleka, koja ističe 30. novembra, Baćina kaže da o tome nisu razgovarali ovom prilikom.

– O toj zabrani izvoza mleka nismo pričali, ali jednostavno da li da se ukine ili ne mleka nema, tako da se mi proizvođaci više ne plašimo da će mleko biti jeftino – zaključio je Baćina.

Izvor: Tanjug

Foto: Pixabay

razvojnifv.png

RAZNO

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se

Strateški proizvod traži strateške poteze

OBLAČINSKA VIŠNJA NAŠA IZVOZNA UZDANICA Oblačinska višnja je strateški poljoprivredni proizvod i privredno veoma značajna za našu zemlju. Poslednjih godina

Tatlije – jednostavne, a mirišu na bakin zagrljaj

U vremena kada je jelo više zavisilo od umešnosti domaćice nego od sastojaka (jer mnogo  toga nije ni bilo), kolači

Sve što treba da znate o uzgoju salate: temperatura, đubrenje i najbolji predusevi

Salata je biljka dugog dana, ne zahteva veliku toplotu. Klija pri minimalnoj temperaturi od 2-3 ºS, a optimalna je 18