Snimanje filma o životu posvećenom vinu

U Vojvodini se pravi dobro vino, to znaju svi ljubitelji tog pića. Brojni su stručnjaci koji čitav život posvete razvijanju grožđa i vinskih sorti, a ako ste ljubitelj sile, ili možda pro korde, sigurno će vas zanimati ko je autor tih vrsta vina.

Doktor Vladimir Kovač, svojevremeno stručni predstavnik Jugoslavije i član međunarodne organizacije za lozu i vino u Parizu i dopisni član Francuske poljoprivredne akademije, koautor je 11 novih sorti vinove loze i tri klona sorte italijanskog rizlinga. Opširna i bogata biografija doktora Kovača bila je povod za snimanje filma “Moj život je vino”.

Film pokazuje zašto je u vinu istina, ali je zanimljivo i da ovakav stručnjak nikad nije popio dve iste čaše vina. Kako navodi, svaka čaša ima svoju priču, a i njegov život je pun događaja za pamćenje.

Kroz film „Moj život je vino” bolje ćemo upoznati jedno od omiljenih pića Vojvođana, a uz gledanje filma, a i nakon toga, dobro ide čaša neke od sorti koje je napravio doktor Kovač.

Izvor: RTV

Foto: Pixabay

razvojnifv.png

RAZNO

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti

Poslednja Novosadska cvetna pijaca

Poslednja Novosadska cvetna pijaca ovog proleća održaće se 22. i 23. maja. Na jednom mestu možete kupiti omiljene biljke za

Četvrta Novosadska cvetna pijaca ovog proleća se održava u petak, 8. maja i subotu, 9. maja

Nemojte propustiti bogatu ponudu cveća, ukrasnog bilja, četinara i lišćara, kaktusa, različitih vrsta semena, kao i pribora za baštovanstvo. Pored