Sremski ručak čobanski u Bačincima

Na ranču Česmin Do u Bačincima održana je tradicionalna manifestacija “Sremski ručak čobanski”.

Manifestaciju je otvorila pomoćnica pokrajinskog sekretara za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Ljiljana Petrović, a prisustvovao je i predsednik MZ Bačinci Đorđe Stević.

I ove godine posetioci su mogli da uživaju u privrednom, sportskom i kulturnom delu programa. Održana je smotra ovaca i koza, predstavila su se udruženja žena sa ručnim radovima, kao i stari zanati i zanatski proizvodi. Kulturni deo programa obeležili su nastupi kulturno umetničkih društava, pesnika i orkestra.

U takmičarskom delu manifestacije organizovano je takmičenje u pecanju, prenošenju jagnjeta preko pontona, čobanskom petoboju, defileu konja, kuvanju najboljeg ovčjeg paprikaša. Najuspešnijim takmičarima nagrade je uručio predsednik SO Šid Tihomir Stamenković.

Organizatori Sremskog ručka čobanskog su Udruženje građana “Sremski ručak čobanski” i MZ Bačinci uz podršku Kulturno obrazovnog centra i Turističke organizacije Šid pod pokroviteljstvom Opštine Šid.

Izvor: Dnevnik

Foto: Opština Šid/Dnevnik

razvojnifv.png

RAZNO

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se

Strateški proizvod traži strateške poteze

OBLAČINSKA VIŠNJA NAŠA IZVOZNA UZDANICA Oblačinska višnja je strateški poljoprivredni proizvod i privredno veoma značajna za našu zemlju. Poslednjih godina

Tatlije – jednostavne, a mirišu na bakin zagrljaj

U vremena kada je jelo više zavisilo od umešnosti domaćice nego od sastojaka (jer mnogo  toga nije ni bilo), kolači

Sve što treba da znate o uzgoju salate: temperatura, đubrenje i najbolji predusevi

Salata je biljka dugog dana, ne zahteva veliku toplotu. Klija pri minimalnoj temperaturi od 2-3 ºS, a optimalna je 18