Ulica starih zanata za vikend u Somboru

Već više od decenije u sklopu Somborskog leta Turistička organizacija najzelenijeg grada u Srbiji organizuje „Ulicu starih zanata“ gde se predstavljaju proizvođači tradicionalnih predmeta i ručnih radova.

Ove godine Somborsko leto na programu je danas i sutra, 24. i 25. juna, od 10 časova do ponoći u ulici Kralja Petra prvog u centru grada.

Manifestacija Ulica starih zanata okupiće pedesetak učesnika iz Srbije, regiona, pre svega Hrvatske i Mađarske, kao i samog grada Sombora koji ima nekoliko udruženja zanatlija. Somborsko leto je koncipirano tako da, sem Ulice starih zanata, promoviše i ostale događaje koji se početkom leta održavaju na teritoriji cele somborske opštine.

Jedan od njih je i Somborski kotlić koji je planiran za subotu, a čiji program je predstavila vršilac dužnosti direktora Turističke organizacije Sombora Zdenka Mitić.

Samo kuvanje startuje u subotu od 19 časova i 30 minuta, a svečanim paljenjem vatre početak će označiti gradonačelnik Sombora Antonio Ratković.

Istovremeno sa kuvanjem počinje i koncert grupe „Kal“, a od 21 i 30 posetioci će moći da uživaju u nastupu Miroslava Ilića uz pratnju Orkestra Miše Mijatovića.

Opština Sombor priprema se i za obeležavanje Međunarodnog Dana Dunava, kada će u Bačkom Monoštoru od 30. juna do 2. jula biti održan ekološko-muzički festival koji će naredne nedelje biti predstavljen u emisiji „Vojvodinom via regia“.

Izvor: RTV

Foto: Turistička organizacija Sombora

razvojnifv.png

RAZNO

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se

Strateški proizvod traži strateške poteze

OBLAČINSKA VIŠNJA NAŠA IZVOZNA UZDANICA Oblačinska višnja je strateški poljoprivredni proizvod i privredno veoma značajna za našu zemlju. Poslednjih godina

Tatlije – jednostavne, a mirišu na bakin zagrljaj

U vremena kada je jelo više zavisilo od umešnosti domaćice nego od sastojaka (jer mnogo  toga nije ni bilo), kolači

Sve što treba da znate o uzgoju salate: temperatura, đubrenje i najbolji predusevi

Salata je biljka dugog dana, ne zahteva veliku toplotu. Klija pri minimalnoj temperaturi od 2-3 ºS, a optimalna je 18