Za rešavanje pitanja sela neophodna izmena seta zakona

Ministar za brigu o selu u Vladi Republike Srbije Milan Krkobabić izjavio je danas da je za rešavanje svih važnih pitanja vezanih za selo neophodna izmena seta zakona, pre svega Zakona o teritorijalnoj organizaciji Republike Srbije.

Krkobabić je, gostujući na Radio-televiziji Srbije, naveo da je nužno precizno definisanje seoske opštine i njene nadležnosti, što bi omogućilo da njeni stanovnici mogu ponovo da se dogovaraju, planiraju i odlučuju o svim pitanjima od značaja za njihov život.

On je istakao da su rešenost Vlade Srbije, puni konsenzus u društvu, velika finansijska ulaganja i podrška najšire javnosti jedini put za spasenje sela naše zemlje jer bez njih neće biti ni Srbije.

On je ujedno čestitao i slavu svima koji danas slave Svetog Trifuna, i svim svim građanima Srbije Dan državnosti – Sretenje, koje se obeležava sutra.

razvojnifv.png

RAZNO

Domaći dugi

Među jesenjim sortama praziluka koje su otpornije na hladno vreme, kod nas se najčešće može naći domaći dugi praziluk. Ovo

Blagoja Dimitrijević uzgaja najbolje zečeve u svom kraju

U kavezima punim rasnih zečeva Blagoja Dimitrijevića iz sela Rakovac, kod Bujanovca, je uvek sve pod konac. Otuda su legla

Roditis – i vino i hrana

DAH GRČKE U VINARIJI BREG „Breg“, jedna od najmlađih, ako ne i najmlađa vinarija u Srbiji, kojoj se može samo

Istočnoevropski ovčar Kajzer – pas sa dušom

Onako visok i snažan, sa podignutim ušima, jakim kostima i dobro razvijenim mišićima istočnoevropski ovčar po imenu Kajzer, vlasnika Aleksandra

Lažne bukovače gorke i žilave

Gljive iz roda Crepidotus su prvenstveno saprotrofne, što znači da se hrane razlaganjem mrtve organske materije. Često ih možemo videti