Organski proizvođači do 2. maja mogu da se prijave na 12. ciklus Organic konkurs NLB Komercijalne banke, koja je za najbolje projekte proizvodnje, prerade, ali i prodaje organske hrane i proizvoda, obezbedila nagradni fond od 2.5 miliona dinara.
Uprkos prednostima koje organska proizvodnja nudi, u Srbiji za ovakav vid proizvodnje koristi se samo 0,6 odsto poljoprivrednog zemljišta. Prijavljivanje za 12. ciklus Organik konkursa otvoreno je do 2. maja, a prijave se šalju na mejl organic@nlbkb.rs s naznakom „Prijava za 12. Organik konkurs”. Za najbolje projekte proizvodnje, prerade, ali i prodaje organske hrane i proizvoda, obezbeđen je nagradni fond od 2.500.000 dinara.
Pored glavne nagrade u iznosu od milion dinara, za najbolji projekat organske proizvodnje ili prerade, NLB Komercijalna banka dodeliće i tri specijalna priznanja, sa ciljem da podstakne snažnije uključivanje mladih i žena u održiv način proizvodnje, kao i prodaju organskih proizvoda iz Srbije.
Banka će ove godine po prvi put sa po 500.000 dinara nagraditi najbolji projekat organske proizvodnje u kategoriji žena, kao i mladih do 40 godina starosti. Istim iznosom stimulisaće i uslužni, odnosno ugostiteljski objekat (restoran, kafić, maloprodajni objekat, hotel i sl), koji u ponudi ima najmanje jedan proizvod organskog porekla iz Srbije, za koji je potrebno dostaviti sertifikat o poreklu. Rezultati konkursa biće poznati do kraja maja.
Tanjug