Znatan skok cena kukuruza, soje i pšenice

                              

Poslednjeg dana prošle godine cena kukuruza bila je za 27 posto veća nego na kraju 2019. godine, pšenica je bila skuplja za 10 procenata, a soja za 35,7 posto, objavila je Produktna berza.

Kako se navodi u nedeljnom izveštaju, u danima pred praznike na toj berzi prodato je tek 145 tona robe u vrednosti od 8,29 miliona dinara.

Kukuruz je 2020. godinu završio sa cenom od 18,8 dinara po kilogramu bez PDV-a, poslednja registrovana cena pšenice u 2020. godini iznosila je 20,91 dinara za kilogram bez PDV-a a soje 52 dinara.

Na osnovu poređenja podataka 2020. godine sa 2019. godinom na Produktnoj berzi su zaključili da je protekla godina na tržištu žitarica i uljarica bila cenovno izuzetno turbulentna i da je išla u korist poljoprivrednih proizvođača.

Izvor: Tanjug

Foto: Freeimages

razvojnifv.png

RAZNO

Salata od čičoke

Priprema se od 3-4 čičoke, dve šargarepe, jednog praziluka, a dodaju se morska so, maslinovo ulje i jabukovo sirće. Skuvajte

Kako i čime da uklonite dosadne puževe iz povrtnjaka

U zaštićenom prostoru salatom se hrane i štetni insekti ali i puževi. Najčešći su puževi golaći. Telo im je izduženo

Jeste li znali da je korijander čistač otrova i teških metala?

Korijander (Coriandrum sativum) je biljka neobičnog izgleda i još neobičnijeg mirisa koji podseća na trag ozloglašene smrdibube. Kod nas se

Strateški proizvod traži strateške poteze

OBLAČINSKA VIŠNJA NAŠA IZVOZNA UZDANICA Oblačinska višnja je strateški poljoprivredni proizvod i privredno veoma značajna za našu zemlju. Poslednjih godina

Tatlije – jednostavne, a mirišu na bakin zagrljaj

U vremena kada je jelo više zavisilo od umešnosti domaćice nego od sastojaka (jer mnogo  toga nije ni bilo), kolači

Sve što treba da znate o uzgoju salate: temperatura, đubrenje i najbolji predusevi

Salata je biljka dugog dana, ne zahteva veliku toplotu. Klija pri minimalnoj temperaturi od 2-3 ºS, a optimalna je 18