Насловна ТЕМЕ ВОЋЕ Оргонска енергија помаже расту пољопривредних култура

Оргонска енергија помаже расту пољопривредних култура

562

Многи нису чули за оргонску енергију, а интересантно је да се све чешће употребљава и у пољопривреди. Примећено је да од ове енергије биљке брже расту. Прича о оргонитима започела је средином прошлог века када ју је  промовисао научник Вилхем Рајх, а који ју је назвао оргонском енергијом. Његово наслеђе је остало и данас те поједине особе, попут Новосађанке Јулијане Радован, израђују просторне оргоните, подметаче за оживљавање воде, личне оргоните и оргонске топове…

– Оргонска енергија представља живот, раст, бујање, а ми који се бавимо њом израђујемо оргоните, оргонске „топове“. Лично волим да их називам хармонизаторима, јер хармонизују климу изнад простора где се налазе. Они који не верују у ово нека пробају мали експеримент са исклијалом пшеницом. Једну посуду са таквом пшеницом ставите на оргонитски подметач, а другу на обичан. Видећете чудо, пшеница са оргонитског подметача брже клија и боље расте, много је већа и зеленија од оне друге испод које нема подметача – објашњава Јулијана.

Оргонити су уређаји израђени од редова различитих метала и кристала кварца, заливени у смоли  и заправо представљају спој органских и неорганских материја. Својим деловањем неутралишу штетна зрачења, одашиљући благотворну оргонску енергију која прија свом живом свету; људима, биљкама, животињама, пчелама. Стога, сваки оргонит има своје одређено поље деловања у зависности од састава, начина израде, облика и величине.

– За пољопривреднике су свакако најинтересантнији оргонски топови или хармонизатори. То су уређаји који у бази имају један огроман оргонит, а преко бакарних цеви испаљују оргонску енергију у вис, а за које време његова база благотворно утиче на околину – истиче наша саговорница. Према њеним речима показало се да место на којем је постављен оргонски хармонизатор подстиче раст и развој биљака, пољопривредних култура или воћњака. Радила је и експерименте са пчелама.

– Мање оргоните сам поставила у неколико пчелињака. Примећено је да су друштва била снажнија и многобројнија за разлику од кошница без оргонита. Приликом медобрања је био већи принос меда. Редовно су третиране против варое, као и све друге, а увидом у количину отпалих наметника се показало да их је било мање, што имплицира да су биле мање нападнуте. Презимљавање су у просеку много боље прошле од осталих, а у пролеће су давале више ларви – каже саговорница.

Такође је експериментисала и са поврћем те је приметила да парадајз који је примио оргонску енергију није иструлио, већ је након неколико месеци остао просушен, али јестив.

Текст: Љиљана Миловановић

Фото: Љиљана Миловановић и приватна архива саговорнице