Koliko puta ste pošli negde na izlet, poneli ketering a čaše samo zveckaju. Hoće li se polomiti ili neće, da li će ih biti dovoljno ili će faliti. Rešenje za ovakve nedoumice ponudio je Goran Angelovski vlasnik firme Tehnomašina GPZ, koja radi procesnu opremu za floataciju za rudnike, a od pre desetak godina su ušli u jedan novi projekat.
– To je nešto novo, nešto što je patentirano i zaštićeno u Zavodu za patente u Ženevi, u Švajcarskoj. Normalno i u Srbiji i u 28 država – a taj novi zaštićeni patent su plastične čaše za vino i alkoholna pića.
– Napravili smo specijalne plastične čaše za vino koje imaju svoju nogicu, odvojeno i u celini pravi baš vizuelni pravi izgled čaše za vino. Mnogo su lakše i bolje za ispijanje vina na mestima gde nije moguća upotreba klasičnih čaša. Između ostalog napravili smo i čašice za druga pića alkoholna, za sve naše rakije koje se proizvode u Srbiji – rekao je Angelovski, naglašavajući da piće u ovim čašama ne menja ukus.
– Ne, piće ne menja ukus jer mi ovde ubacujemo azotni argon koji održava kondiciju pića i svežinu. Godinu dana može da ostane bez ikakve promene ukus u čaši. Za brzo transportovanje i ispijanje vina, za razne manifestacije, za turizam, ima nas i u vozu Soko na relaciji Beograd – Novi sad – a poslednja u nizu je i čašica za koktele.
– Imamo i čašicu koja je napravljena za koktele i naša koncepcija je da mi napravimo čaše za događaje u prirodi, za ketering, za lako ispijanje i lako korišćenje naših proizvoda – izjavio je za Dobro jutro Goran Angelovski.
Tekst i foto: Zorica Dragojević