Rođene sestre, pa još bliznakinje, jedna se zove Svetlana Tanja, a druga se zove Slađana. I obe vole pčele, a tu ljubav im je preneo otac hobista, koji im je poklonio prve košnice. Danas ih imaju oko 150, i stacionirane su podno Goča, u selu Gračac. Naravno, tokom godine nose pčele na ispašu širom Srbije. Ove godine se nadaju drugoj bagremoj paši da bude bolja, jer je prva zbog loših vremenskih uslova podbacila. Teške godine su za pčele i pčelare. Prošlogodišnja suša, i loše vreme u ovoj godini kada su pčele trebale da krenu u pašu dovele su do slabljenja pčelinjih društava. U celom svetu je broj pčelinjih društava prepolovljen. Ali naše pčelarke, kako kažu, su to uspele da spreče i imaju uobičajene gubitke do 10%. U ovom poslu su duže od 15 godina.

U ponudi imaju bagremov i livadski med. Kako Slađana kaže, prošle godine je medonosila žalfija zajedno sa bagremom i imale su oplemenjen bagremov med sa žalfijom. I u vreme livadske paše medonosila je šuma, a na Mitrovom polju cvetala je divlja jabuka, kruška i drugo, tako da je u jednom ramu bilo više vrsta meda.

Među mnogim mednim mešavinama izdvajaju se osteo, trio i gastro med. Najprodavanija je bronhi med – mešavina meda, polena, anisa, omana, nane i drugog lekovitog bilja. Prave i prostatin, hepato med i anemi med.
Čudo melem je pčelinji melem za tretiranje kože, sluzokože, rana, ožiljaka, masnog tkiva. Posebno se dobro pokazao za tretiranje dekubitnih rana.
Čia seme u medu se pokazalo kao izuzetna hrana za zdravlje mozga i srca.
Ukoliko želite zdravu i ukusnu poslasticu nemojte propustiti liofilizovano voće u krem medu. Najpre se liofilizuje voće, a zatim se mešanjem na različitim temperaturama dobija krem med u koji se dodaje voće.
Gočke pčele, kako se zove brend ovih proizvoda, možete naći na banjskoj Promenadi u Vrnjačkoj Banji, ili poručiti putem interneta.